Meie inimesed

Me usume siiralt, et lasteaia sisu loovad inimesed!

Mari-Liis Toobal
Kuukalli õpetaja (eestikeelne rühm)
Kui mõelda lapsepõlve peale, siis tegelikult ega minuga just lihtne polnud. Olin väliselt pisikest kasvu, suurte silmade ja imeliste lokkis juustega plika, mistõttu ekslikult arvati, et olen ju väike ja rahulik. Välise kesta all peitus aga  tegelikult  tõeliselt isepäine Röövlitütar Ronja, kes ei püsinud pudeliski paigal. Sellega meenubki seik, kuidas ühel eriti igaval lasteaiapäeval otsustasin õues olles end kiviaia vahelt läbi kaevata ja lihtsalt koju jalutada. Rõõm osutus aga üsna üürikeseks, sest koju jõudes ootas ukselävel ema, kes ei olnud kohe üldse rõõmus minu kojutuleku üle :)

Jekaterina Voronina
Kuukalli õpetaja (eestikeelne rühm)

Käisin juba koolis, kuid lemmikmäng oli ikkagi mängida „lasteaeda“. Kõige tugevam mälestushetk on see, kui olin umbes 8-aastane plika ja mängisime õe ja vennaga kodus seda lasteaia mängu. Vahetasime „kasvataja“ rolli kordamööda ja see oli mu lemmik roll. Tuppa tulid vanemad ja nägid meie mängu. Mäletan, kuidas isa selgitas meile: „Selleks, et olla hea õpetaja ja selleks, et aidata lastel saada suuremaks (täiskasvanuteks), on vaja näha iseennast teistes lastes“. Ema aga lisas, et seda on vaja vastu võtta kui oma lapsepõlve kordamist ning saada lasteaiaõpetaja töö protsessis ise veelgi paremaks! See jäi mulle väga hästi meelde terveks eluks!

Usun, et minul on midagi, mida lastega jagada, kuna minu sees elab mälestus minu rõõmsast lapsepõlvest suures sõbralikus peres, kus mina olin neljas viiest lapsest. Sellele mälestusele lisanduvad teadmised, mida sain oma perekonnast ja enda vanematelt, lasteaiakasvatajatelt, kooli-, ja ülikooliõpetajatelt ning kogemused, mida elu mulle andnud on!

Mõnikord tundub mulle, et õpetaja elukutse ongi elu lapsepõlve riigis. Lasteaed aga on imede, fantaasiate ja muinasjuttude riik!


Anna-Liisa Kasak

Kuukalli õpetaja assistent (eestikeelne rühm)

Olin kuskil pea kolmene. Meil olid lehmad ja mullikad, keda viidi karjamaale igal hommikul. Ema läks lehmadega ja mina jäin järele vaatama, et kaugemale näha ronisin mööda redelit poolelioleva lauda lae peale. Aga aeg venis ja ema ei tulnud nii kiiresti tagasi ja oodates oli päikesepaiste käes tukkuma jäänud. Ema jõudis koju ja hakkas mind igalt poolt otsima. Jooksis staadionile, kaupluse juurde, naabritädi juurde, rehaga otsis juba tiigi läbi aga ema ei osanud enam kusagilt otsida. Nii istus ta karjaköögi lävepakule ja hakkas  nutma. Samas kuulis ema ka kaugemalt lapse nuttu. Ema ronis mööda redelit üles ja nutuhääl valjenes. Seal olin mina, kes ei julgenud mööda redelit alla tulla. Siis võttis emme mind sülle ja rõõmustasime mõlemad :)


Kui olin  väike ja ei käinud veel koolis siis tihtipeale pandi mind lapsi hoidma ja nendega tekkis mul kiiresti kontakt. Usun, et just lastega on mul suurem side, mis väga palju rõõmu pakub. Teen seda tööd, kuna igapäev on täis laste nalju ja nende vaheldusrikkust. Päevad koos lastega annab võimaluse muutud ka ise tagasi lapseks.


 
Terje Tenso
Päiksekalli õpetaja (ingliskeelne rühm)
Väikese tüdrukuna olin veendunud, et luuaga saabki lennata. Volbriööl luuaga mitmeid tiire ümber maja joostes ja erinevaid võlusõnu lausudes oli pettumus üpris suur, kui õhku ma ei tõusnudki. Sellegi poolest arvasin edasi, et luuaga saab lennata, tuleb vaid leida õige luud ja harjutada võlusõnade lausumist.

Mulle meeldib lastega töötamise juures see, et kuigi sa annad neile väga palju oma energiat, saad sa selle mingil hetkel alati topelt tagasi. Töö paberitega minule midagi seesugust ei pakuks. Laste jaoks ei ole olemas ainult seitset maailmaimet vaid on seitse miljonit. Neid imesid koos nendega avastada on ülimalt tore ja ainult puhas rõõm. Mulle meeldib, et lapsed aitavad meil hoida silmad lahti.


Cassandra Laur 

Päiksekalli õpetaja assistent (ingliskeelne rühm)
Olen väiksest saati olnud väga rõõmsameelne ja seltsiv. Minu jaoks ei olnud kunagi vahet, kas mängida autonurgas kastiautode ja klotsidega või kodunurgas pottide-pannide ja nukkudega - peamine, et oleks lapsi, kellega mängida! Seetõttu olin ema peale alati pisut tige, kui ta mulle liiga vara lasteaeda järgi tuli ning mõni mäng seetõttu pooleli jäi. Mäletan, et kui ema-isaga reisimas käisime, igatsesin alati oma lasteaia sõpru ning kes teab, võib-olla olid just lasteaias küpsetatud elu esimesed kaerahelbeküpsised põhjus, miks ma siiani kokkamist ja küpsetamist nii väga armastan! Tahan, et igaühe jaoks oleks mälestus lasteaiast sama positiivne kui minu oma.


Armastan lastega töötamist. Nende siirus, headus ja piiritu energia muudavad iga päeva rõõmsaks. Tulen igal hommikul tööle rõõmuga ning lahkun uue päeva ootuses veelgi parema tujuga. “Vali töö, mida sa armastad, ja sa ei pea elus päevagi töötama.” Seda see siis tähendabki... Pühendun alati oma tegemistesse südamega ning tean, et usaldades oma südame lastele, on see hoitud ja rõõmuga täidetud. Tahan jagada pisikeste maailmaavastajatega koos nende rõõme ja muresid, olla nende jaoks nii õpetaja ja eeskuju kui kaaslase ja suure sõbra rollis.


Stella Välk                                                                     
Päiksekalli õpetaja assistent (ingliskeelne rühm)

Hoolimata sellest, et olin linnalaps oli mu lapsepõlv kõike muud. Igapäevaselt sai ronitud puude otsa või pori sees mängitud. Juba varajastel hommikutundidel, olin õhinal õue minema. Ei möödunud päevagi, kui ma poleks jõudnud koju mustade põlvede või poriste kätega. Sai ehitatud onne ja päris iseseisvalt meisterdatud kiik. Juba noorena meeldis mulle lapsi hoida ja nende eest hoolitseda. Olen õppinud lapsehoidjaks ja täiendanud ennast eelkoolipedagoogikaga. Lastega meeldib mulle töötada, sest lapsed on nii siirad ja alati rõõmsad ning nende vahvad ütlemised toovad alati naeru suule. Lastega töötades meeldib mulle endalegi kukerpallitada, tantsida ja mängida. Lastega töötamine on puhas rõõm.Maarika Ilves
Tähekalli õpetaja (eestikeelne rühm)
Olin lasteaias abiõpetaja suur abiline. Tahtsin kogu aeg aidata kõigis töödes. Kui õpetaja pani mõne mänguasja valele kohale, siis mina käisin ja tõstsin selle tagasi õigesse kohta. Ei saanud enne edasi tegutseda, kui lelu polnud õiges kohas.

Kuna minu ema töötas lasteaias, siis alates 6. elukuust läksin ka ise sõime. Kasvasin seal üles. Ka pärast kooli olin kogu aeg lasteaias ema juures. Pärast kooli lõpetamist oli see üsna loomulik minu jaoks, et tahtsin saada lasteaia õpetajaks. Kuna oma lapsed on juba suured ja tahan tegeleda väikeste lastega, siis lasteaias töötamine ja nendega tegelemine on õige koht.


Aive Hainas
Tähekalli õpetaja assistent (eestikeelne rühm)

Minu lapsepõlv möödus Võrumaal. Olin täielik maalaps, sest enamus lapsepõlve veetsin vanaema juures, kus tegin õega onne ja mängisin kodu. Ei olnud kohta, kus meie polnud oma pesa sisse seadnud, oli meil onn puukuuris, suveköögis, küünis, saunas, puu otsas. Kuigi olin maalaps ja kasvasin üles loomade keskel, siis oli mul suur kartus kanade ja kukkede ees, seda seetõttu, et kord ajas üks kukk mind taga ja lausa ründas. Peale seda siis iga kord kui mõni kana või kukk mulle lähenes, varjusin ma nuttes isa selja taha. Hirm kanade ja kukkede ees on kahjuks säilinud. Ja kui vaja, siis võisin olla ka jonnakas, kui pidin olema toas, siis ronisin lihtsalt aknast välja.  Mäletan, kui lubasin kord jääda kindlasti vanaema juurde ööd, aga kuna mul tuli suur koduigatsus peale, siis jonnisin nii kaua, kuni vanemad mulle öösel järgi tulid.

Töötan lasteaias kuna lastega koos olles saan end tunda taas nagu laps, kuulda nende siiraid ütlemisi ja näha nende rõõmsaid nägusid, see teeb ka vihmase päeva ilusaks ja rõõmsaks.


Mirja  Pedaja
Tähekalli õpetaja assistent (eestikeelne rühm)

Olen väiksest peale olnud väga energiline ja särav. Ilmselt ka see tõttu jäin ka tihti kõigile meelde. Lasteaias meeldis üle kõige mulle juuksurit mängida, kuna minu ema on juuksur ja puutusin sellega igapäevasest kokku. Ühel õhtupoolikul olin ma nii usin juuksur, et keerutasin oma parima sõbranna juuksed harja külge kinni. Pika proovimise peale ei saanudki me harja juustest enam kätte, mille tõttu minu parim sõbranna tohutult nutma hakkas ja kahjuks nii mõnedki sentimeetrid juustest kaotas. Õnneks suhtleme siiani ning naerame selle peale.

 Mulle meeldib tohutult lastega tegeleda. Nad on siirad ja südamlikud, nende tohutu energia motiveerib mind iga päevaselt. Õhtul tuleb lausa naer peale, kui meenutan kogu päeva uuesti. Iga päevaselt on näha, et juba väiksest peale on igal lapsel oma isiksus, mida soovin neid hoida ja edasi arendada.


Helen Reilson 
Pilvekalli ja Tuulekalli  õpetaja (eestikeelne rühm)
Varases lapsepõlves olin ma väga tragi ja abivalmis neiuke. Mulle meeldis väga oma vanemaid lihtsamates majapidamistöödes aidata ning see abivalmidus kandus edasi ka lasteaeda. Kui esimest päeva lasteaeda läksin, olid kasvatajad mu käitumisest väga üllatunud. Kuna olin nii kasvu kui käitumise poolest omaealistest ees, siis kippusin endast väiksemate eest hoolitsema, neid aitama ja õpetama. Sain vaid nädalake kõige nooremate rühmas käia, kui tehti otsus, et ma olen nende pisikeste kõrval liiga tragi ja asjalik ning mind tõsteti järgmisesse rühma ning sinna sobisin ma paljuparemini. Arvan, et see varajases lapsepõlves kogetud nooremate laste eest hoolitsemine on mõjutanud ka minu praeguseid valikuid.

Kuni täiskasvanuikka jõudmiseni on mulle alati meeldinud lastega tegeleda – nendega mängida, neid abistada ja õpetada. Mulle meeldib laste siiras rõõm ja ausus ning tunnen alati nende üle suurt uhkust, kui mõni neist on tänu minule midagi uut õppinud. Pärast nädalavahetust on nii mõnus jälle lasteaeda tööle minna, kui tead, et sind ootab ees terve rühmatäis särasilmseid ja naerusuised poisse-tüdrukuid, kes hea õnne korral mulle kallistusi jagavad.

Armastan oma tööd just selle tõttu, et lastega koos olles on võimalik viibida igasugustes võlumaailmades ning muutuda vastavalt olukorrale kas võluriks, kunstnikuks, teadlaseks või hoopis maadeavastajaks. Lasteaias tunnen, et olen õiges kohas.


Alis Karro

Pilvekalli õpetaja (eestikeelne rühm)

Juba lapsena olin püsimatu ja armastasin iseseisev olla. Ühel järjekordsel lasteaia päeval otsustasin, et aitab juba küll lasteaias olemisest ja jalutasin koju. Kodus ootas mind ees suur kiusatus. Teadsin, et ema hoiab kõrgel köögikapis kommi. Loomulikult ei olnud mul mahti oodata, millal ema töölt koju jõuab ja kuna olin salaja lasteaiast koju tulnud, siis tundus loogiline, et hea käitumise eest mulle kommi õhtul ei jagata. Nii ma siis ronisin toolile ja sealt edasi kapi äärele, ajasin varbad ja käed pikaks, hetkel mil oleksin peaaegu kommikotini küündinud, kukkusin koos köögikapi ja seal olevate nõudega põrandale.  Samal hetkel tuli koju ka ema, leides mind kapi alt ainult pea välja paistmas. Kuna ehmatus oli emale suur, siis riielda ma ei saanud, aga edaspidi jäi kommikott alumistele kapiriiulitele, et väike Alis õpiks kiusatustele “ei” ütlema.

Lastega töötamise juures meeldib mulle, et iga päev on eriline ja erineb eelnevast. Lapsed oma siiruse ja tingimusteta armastusega pakuvad meelerahu ja tunde, et kõik on võimalik, kui ainult ise uskuda. Pealegi on ilus unistada, et kunagi võin olla kellelegi soe mälestus lapsepõlvest.


Heilika Kütt

Lillekalli õpetaja (eestikeelne hoiurühm)

Kõik minu lasteaia mälestused on seotud teiste lastega. Eriti erksalt on meeles poiss Nuki, kes minu arvates elaski lasteias. Hommikul oli ta alati enne mind kohal ja kui mina õhtul koju läksin, jäi tema lasteaeda. Aga Nukiga oli lõbus! Ka tema ei maganud lõunaund ning vaiksel tunnil sai igasuguseid põgenemisplaane väljamõeldud ning valjuhäälselt ka kaaslasi sellest teavitatud. Tegudeni ükski plaan muidugi ei jõudnud, sest sisimas olime me ühed väikesed argpüksid, kes peale õhtuoodet truult emmet-issit järgi ootasid.
Töö lastega meeldib mulle eelkõige seepärast, et ma saan olla see, kes ma olla soovin. Ma soovin uskuda, et maailm on tore koht, täis avastusi, siirust ja kõike põnevat. Ma soovin kuulda naeru ja rõõmu enda ümber. Ja tihtipeale on just lapsed need, kes seda kogu selles hallis maailmas pakkuda suudavad."

Kadri Spear
Lillekalli õpetaja (eestikeelne hoiurühm)


Kätlin Kolk
Tuulekalli õpetaja (eestikeelne hoiurühm)
Olin kuue-aastasena külas oma vanemal õel ja jäin mingiks ajaks üksi. Küsisin eelnevalt õe käest, nähes kausitäit lehmakomme- kas ma võin ka kommi võtta. Õde vastu, et ikka võin, aga et ma kõiki ära ei sööks- talle võiks ka ikka ühe kommi jätta. No ma siis jätsingi- selle ühe. Teisel korral õel külas olles enam kommi ei olnud, aga oli suhkrutoos- õunakujuline. Hmm, küll maitses hästi. Koju tulles kui õde nägi tühja suhkrutoosi, vaatas mulle pahaselt otsa ja küsis: ” Kui mitu kilo peab ostma suhkrut, et ka kohvi sisse jätkuks ?” Ja maiasmokk olen ma siiani, ainult suhkrut ma toosist enam ei söö :)

Kinkides lapsele oma naeratuse, võidan tema südame. Olles võitnud südame, kingib laps mulle oma naeratuse. Mulle meeldib naerda ja naeratada. Ja nii tore on vaadata, kui ka väikestel inimestel silmad säravad ja suu on naerul. Avastada maailma koos lastega, see teeb rõõmsaks :) 

Margarita Morozova
 Vikerkaarekalli õpetaja (ingliskeelne hoiurühm)

I love helping children and their families. Although, we teach children to read, speak and help them in discovering this world, we also learn from the children we are working with everyday. I'm convinced that children have some amazing qualities not every adult has. I appreciate their honesty, creativity, flexibility and endless energy. I also love that working with children provides much scope for the imagination. Therefore, children learn by example which helps me be a better person. It motivates me to work on myself more and more everyday, because when they see us acting in a good or bad way, they can also start acting the same. I find it nice to think that I can be a good example for them and share my knowledge with them. Since children are very curious and ask a lot of questions, I love finding answers for them, getting to know new things myself.


Moreover, I'm very grateful to know I can help children feel happier and  stronger and it's a pleasure for me to see the progress they have made and think how I could help them further.


 I have always had a dream of practising as international educational expert, and I see this opportunity as a dream come true.


Monika Vana
 Vikerkaarekalli õpetaja (ingliskeelne hoiurühm)

During my childhood I spent all my summers in the countryside at my great grandparent’s farm. My sister and I ran in the forests and on the fields and we climbed on trees. Time spent there was the happiest in my life. When I think back to the time when I was in kindergarten all I could remember is joy. I loved doing crafts and singing in music lessons, having fun time with good friends and enjoying my time in a safe environment. My best friend and I also met in the kindergarten and have been like sisters ever since.

I find that teaching in kindergarten keeps alive my inner child, the one that enjoys life and sees positivity in everything. What I love about working with children is that I have the opportunity to give them the most joyful time and happy memories. The chance to teach children and to be a part of their childhood is precious to me.


 Mégane Courivaud

Värvikalli õpetaja (prantsuskeelne hoiurühm)

For me working with the kids is a gift. I can keep a part of my childlike manner playing with them. As a French teacher it is a pleasure to teach my mother language. It is even more a pleasure to teach it to the children. The children enjoy to learn a language by playing and I love to see that. They will sing, play, speak, and do many other activities in French. Learning and playing at the same time is the best method ever!
          During my childhood I loved to pretend being a teacher and my teddy bears were my pupils. Now it is real, I am a teacher and my pupils are no more my teddy bears.    

          Through the games, the children find what they like and what they dislike. When they will find a favorite activity or a game, I will encourage them. It is our job to guide and support them in all circumstances.


Christelle Jégo

Värvikalli abiõpetaja (prantsuskeelne hoiurühm)
Anet Vaikmaa
muusikaõpetaja

Käisin lasteaias Tallinna südalinnas ja mäletan rühmaga õues käimisi. Meil ei olnud läheduses parke ega mänguväljakuid, seega meenuvad nendeni minekud läbi suure linnaliikluse. Sain seal hästi läbi ühe poisiga, kes oli minu esimene nii-öelda peigmees. Ühel päeval jätsin tema kappi enda joonistatud südametega kaardi. Mäletan seda piinlikkustunnet kui meie vanemad seda nägid.

Mul ei meeldinud lasteaias eriti magada, aga kui ma magama jäin, siis tõusmine oli väga vaevaline. Mäletan lõunaid, kui sain enne lõunauinakuid ära minna, et sõita maale vanaema juurde. Need olid parimad lasteaia päevad, kuna teadsin juba ette, et magama minema ei pea.

Mulle meeldib mu töö, kuna lapsed on siirad ja vahetud ning nad aitavad hoida endas lapsemeelsust.


Kärt Tõnisson
liikumisõpetaja


Kaidi Hallik
psühholoog
Enda lasteaia ajast on mul kõige magusamad mälestused seotud muusikatundidega. Peale trianglimängu ja kastanjettidega klabistamise sai nendes tundides mõnikord harva ka tantsida. Repertuaar oli küll minu mäletamist mööda veidi piiratud ja peale „Kaks sammu sissepoole” muud ei meenugi, kuid see ei olnud üldse tähtis – tants oli tants ja tantsida mulle meeldis väga J. Kuna psühholoogina ma tean, et inimese huvid ja anded avalduvad sageli juba väga varases eas, siis ei imesta ma ka selle üle, et naudin tantsimist ka nüüd, aastakümneid hiljem.

Ka minu töö laste ja nende vanematega on suunatud varasele märkamisele. Oma lapse arengus nii tugevusi kui ka arenguvõimalusi märgata saab eeskätt lapsevanem, kuid ka mina psühholoogina saan vanemale oma tähelepanekutega abiks olla. Oma igapäevatöös laste ja emade-isadega naudin võimalust aidata lapsevanemal sisse viia väikseid positiivseid muutusi, mis võivad omada suurt mõju kogu pere emotsionaalsele heaolule.

Psühholoogiga saab ühendust võtta e-posti aadressil kaidi@psuhholoogia.com. 


Õie Rosme
perenaineSvetlana 

majahaldjas

Carol Tarre
direktor 
Minu lapsepõlve iseloomustab lause, et süda hell ja silmad märjad ning mingil juhul ei tohtinud püksipõlved ega käed mustaks saada. Kui olin 5-aastane, siis minu vanemad ostsid kööki uued kardinad. Nähes neid akna ees, hakkasin suure häälega nutma ja korrutasin, et „Nii ilusad kardinad, nii ilusad kardinad“! Ema ja isa see väga ei üllatanudki, sest emotsioone ning pisaraid jagus kenasti igasse päeva.

Lapsed on mulle õpetanud, et päeva heategu võib olla ka see, kui aitad ühe pisikese lepatriinu liinibussist tagasi loodusesse, pisiasjades meie ümber on ilu ja armastus. Nii on ka minu suurimaks innustuseks laste naer ja kallistused.

Signe Suurväli
tegevjuht
Vanasti ei olnud lasteaiad sugugi nii turvalised paigad kui tänapäeval. Kui mina käisin veel lasteaias, oli minu vend juba koolipoiss ja sai peale tunde rattaga ringi sõita. Ühel päeval tekkis tal mõte, et mis see õdegi seal lasteaias nii kaua peab olema. Olime parajasti teiste lastega õues mängimas, kui nägin oma venda aia taga. Aia sees oli just parasjagu nii suur auk, et mina mahtusin sealt ilusti läbi ja vend päästiski mind vabadusse. Muidugi tuli sellest pärast suur pahandus nii lasteaias kui kodus. Aga tore mälestus jäi alles.Lastega töö on kõige tänuväärsem töö, mida võib ette kujutada.

Lasteaed annab lapsele esimese kogemuse kollektiivis tegutsemisest ja kui see kogemus on positiivne, luuakse alus tugeva isiksuse kujunemiseks.

Mailiis Andresson (lapsehoolduspuhkusel)

Lasteaias käimisest mäletan siiani asju läbi väikese Mailiisi silmade. Seda kui kõrged olid suurte laste kiiged õues ja kuidas hea tuju võis tulla lihtsalt sellest, et pärast magusat lõunaund õue mängima sai minna. Eriti meeldis mulle lasteaias süüa, kuid paraku ei suutnud ma kunagi selgusele jõuda palju ma ära jaksan süüa. Tihti juhtus nii, et taldrikule nõutud suured portsud jäid alles. Ühel päeval, kui lasteaias pakuti torti, siis soovisin mina muidugi endale suurt ja kreemist lõiku. Jättes mind rahulikult oma noosi nautima, läksid kõik teised juba mängima. Kui hiljem kasvataja minu juurde tuli, siis märkas ta, et vaid väike tükike koogist oli söödud ning järele jäänud osa oli sattunud joogiklaasi. Kuna klaas hakkas täis saama, siis surusin oma pisikese rusikaga sinna pandud torti allapoole ja sedasi mahtus peale veel paar peotäit kreemi.

Portsude suuruse valik on tänaseks paika saanud, kuid muidu olen ikka seesama Mailiis, kellele meeldib lasteaias mängimas käia.


Reti Voltein (lapsehoolduspuhkusel)

Mina väiksena lasteaias ei käinudki. Minu lapsepõlv möödus kodutalus, Võrumaal. Lapsepõlves olin väga suur loomasõber ja looduslaps. Ise ma seda seika ei mäleta, kuna olin alles kahe ja poole aastane. Ühel päeval avastasid ema ja isa, et Retit pole mitte kusagil õues toimetamas. Otsimise käigus jäi vanemate silm kaugel olevale autosõiduteele, kust paistis üks punane mütsike ja koer jalutamas. Nimelt olin seekord oma koera Mõmmiga ette võtnud üle kilomeetrilise jalutuskäigu üle suure heinamaa asfaltteele, aga mind see ei heidutanud ega hirmutanud põrmugi. Ema jutustab ikka, kuidas väiksena olin oma koeraga igal pool koos- seal kus oli kõrge heina sees koera saba lehvimas, seal mängisin ka mina.


Töötamine lastega pakub palju rõõmu ja lusti! Lasteaias ei ole kunagi igavaid päevi, lapsed muudavad iga päeva põnevaks ja eriliseks.


Carmen Antonova (lapsehoolduspuhkusel)

Lasteaias ei ole ma käinud, oma lapsepõlve veetsin ma õega koos olles. Lapsepõlvest mäletan, et oskasin enda arvates väga palju võõrkeeli:). Mulle meeldis neid keeli õpetada ka oma õele. See nägi välja nii, et mõtlesin mingi suvalise sõna ja riigi ise välja ja laususin need õele. Tema muidugi soovis õppida, kuid enam ei kõlanud see nii nagu esimest korda lausudes. Ja üsna varsti oli selge mu keeleoskus:).

Lastega tegelema sattusin tänu sõbrannale, kes kutsus mind asendusõpetajaks. Sealt alates olen tahtnud tegeleda lastega. Mulle meeldib mu töös see, et päevades ei ole rutiini. Iga päev erineb eilsest ja homme pole see, mis oli täna. Lapsed on siirad.